Нема новозаболени од коронавирус во Прилеп

 

 

Од Центарот за јавно здравје информираат дека денеска во општина Прилеп нема нови случаи на коронавирус.

 

Бројот на активни случаи изнесува 134, од кои 110 се наоѓаат на домашно, а 24 на болничко лекување.

 

Во домашна изолација и самоизолација се наоѓаат 245 лица.

 

Вкупниот број на заразени од Ковид-19 од почетокот на пандемијата изнесува 563.

 

 

 

 

 

Не е дозволено преземање на оваа содржина или на делови од неа, што се однесува на текст фотографија видео без дозвола од редакцијата на ИНФО КОМПАС.

Можеби ќе ве интересира

Следете не на facebook

 

Вашата поддршка многу ни значи