Пет нови случаи на заболени од корона во Прилеп – оздравиле 11 лица

 

 

Од Центарот за јавно здравје информираат дека денеска во општина Прилеп има 5 нови случаи на коронавирус, а од заразната болест оздравеле 11 лица.

 

Бројот на активни случаи изнесува 127, од кои 105 се наоѓаат на домашно, а 22 на болничко лекување.

 

Во домашна изолација и самоизолација се наоѓаат 210 лица.

 

Вкупниот број на заразени од Ковид-19 од почетокот на пандемијата изнесува 567.

 

 

 

 

 

Не е дозволено преземање на оваа содржина или на делови од неа, што се однесува на текст фотографија видео без дозвола од редакцијата на ИНФО КОМПАС.

Можеби ќе ве интересира

Следете не на facebook

 

Вашата поддршка многу ни значи