Пет нови случаи на заболени од корона во Прилеп – оздравиле 11 лица

 

 

Од Центарот за јавно здравје информираат дека денеска во општина Прилеп има 5 нови случаи на коронавирус, а од заразната болест оздравеле 11 лица.

 

Бројот на активни случаи изнесува 127, од кои 105 се наоѓаат на домашно, а 22 на болничко лекување.

 

Во домашна изолација и самоизолација се наоѓаат 210 лица.

 

Вкупниот број на заразени од Ковид-19 од почетокот на пандемијата изнесува 567.

 

 

 

 

 

Не е дозволено преземање на оваа содржина или на делови од неа, што се однесува на текст, фотографија и видео, без дозвола од редакцијата на ИНФО КОМПАС.