Штипјанец киднапира кучиња со цел да ги убие, им се заканува и на сопствениците

Facebook
Twitter
Email
Print

 

Го зел кучето од нивниот дом пред нејзините очи, а кога се обидела да го спречи ја погодил со стрела. Ова го пишува штипјанката Силвана Данева на Фејсбук, која тврди дека иако случајот е пријавен во полиција, сепак никој не реагирал.

 

„Кај се институциите и има ли закон овој убиец да се спречи? Ме нарече курва и секакви грдни зборови. Во Штип има ветеринара. Убиец, монструм, ни влегува по домовите и ни ги убива кучињата. Пријавив во полиција, има и пријава, но не ми го дава кучето. Собра уште пет кучиња и рече дека ќе ги убиел. Ништо не сум му можела, имал фамилија, бил водич во полицијата и партијата СДСМ била на власт. Рече дека и нас ќе нè убиел и ден затвор немало да лежи. Кај се институциите да се огласат? Терор имаме по нашите домови“, напиша Данева.

 

 

Ubijecot na miljenici pocna da ni gi zima kucinjata od doma bukvalno od hodnik od doma mi go zema kuceto i pukase po…

Gepostet von Silvanka Daneva Jahiti am Montag, 14. September 2020

 

 

 

 

 

 

Не е дозволено преземање на оваа содржина или на делови од неа, што се однесува на текст фотографија видео без дозвола од редакцијата на ИНФО КОМПАС.

Можеби ќе ве интересира

Следете не на facebook

 

Вашата поддршка многу ни значи