Изградба на резервоарот за вода во Белушино во напредна фаза

 

Изградбата на резервоар за питка вода во с. Белушино, општина Крушево, е во напредна фаза. Овој проект започна со реализација во месец мај годинава и истиот чини 2.601.900 денари.

 

„Во напредна фаза сме со овој проект. Резервоарот ветуван две децении конечно се реализира. Жителите на Белушино немаа други барања освен овој резервоар чија изградба и ставање во функција еднаш за секогаш ќе го регулира водоснабдувањето.“, изјави градоначалникот на општина Крушево Томе Христоски.

 

Резервоарот се реализира во рамки на програмата за работа на Министерството за транспорт и врски.

 

 

 

 

Не е дозволено преземање на оваа содржина или на делови од неа, што се однесува на текст фотографија видео без дозвола од редакцијата на ИНФО КОМПАС.

Можеби ќе ве интересира

Следете не на facebook

 

Вашата поддршка многу ни значи