Рекордни 746 казни за неносење на заштитни маски

Facebook
Twitter
Email
Print

 

 

Во текот на изминатото деноноќие (22/23.09.2020 година) на територијата на Македонија по однос на мерката за неносење лична заштита на лице регистрирани се 746 прекршоци.

 

Министерството за внатрешни работи апелира до граѓаните да ги почитуваат мерките и протоколите донесени од Владата со цел справување со Ковид -19.

 

 

 

 

 

 

Не е дозволено преземање на оваа содржина или на делови од неа, што се однесува на текст фотографија видео без дозвола од редакцијата на ИНФО КОМПАС.

Можеби ќе ве интересира

Следете не на facebook

 

Вашата поддршка многу ни значи