ВИДЕО: Полициски службеници брутално тепаат човек среде улица

 

На социјалната мрежа Фејсбук денеска беше споделено видео на кое се гледа како македонски полициски службеници брутално тепаат човек среде улица.

 

Во описот на видеото пишува дека претепаниот човек е всушност лице од ромска етничка заедница.

 

Граѓаните на социјалните мрежи бараат МВР да го испита случајот и да ги санкционира сторителите.

 

 

 

 

 

 

 

Не е дозволено преземање на оваа содржина или на делови од неа, што се однесува на текст, фотографија и видео, без дозвола од редакцијата на ИНФО КОМПАС.