Четворица новозаразени и шест оздравени од ковид-19 во Прилеп

 

 

Четворица новозаразени и шестмина оздравени од ковид-19 е билансот за последното деноноќие во Прилеп.

 

Активни се 125 случаи, од кои 23 се хоспитализирани во болница, а 102 лица се на домашно лекување.

 

Од први август па се до денеска регистрирани се вкупно 313 новозаразени, додека вкупно во прилепскиот регион од почетокот на пандемијата се регистрирани вкупно 644 заразаени од ковид-19, а починати се 38 лица.

 

 

 

 

 

 

Не е дозволено преземање на оваа содржина или на делови од неа, што се однесува на текст фотографија видео без дозвола од редакцијата на ИНФО КОМПАС.

Можеби ќе ве интересира

Следете не на facebook

 

Вашата поддршка многу ни значи