Пожар во Прилеп, гореле стрништа

КОЊИЧКИ КЛУБ МУСИЦА – КРУШЕВО 078-377-315


 

На 25.09.2020 во 17.00 часот во Полициското одделение Ропотово, од Територијалната противпожарна единица Прилеп било пријавено дека на место викано „Кланица“ настанал пожар при што гореле стрништа.

 

Пожарот бил локализиран од екипа на Територијалната противпожарна единица Прилеп, а повредени лица нема. Од страна на надлежните бил извршен увид на лице место.

 

 

 

 

 

Не е дозволено преземање на оваа содржина или на делови од неа, што се однесува на текст фотографија видео без дозвола од редакцијата на ИНФО КОМПАС.

Можеби ќе ве интересира

Следете не на facebook

 

Вашата поддршка многу ни значи