Се очекуваат нови апсења на дрвокрадци кои ги нападнаа полицајците, засега 10 прилепчани добија 30 дневен притвор

КОЊИЧКИ КЛУБ МУСИЦА – КРУШЕВО 078-377-315


 

Основниот суд во Прилеп им одреди 30 дневен притвор на 10 мината дрвокрадци од Прилеп кои пред 3 дена нападнаа полициска патрола во велешко, кај селото Степанци. Дрвокрадците се однесени во истражниот затвор Шутка во Скопје. Станува збор за лица од ромска националност и тоа Е.Е.(28), Е.И.(30), Ф.Ќ.(37), С.А.(40), Ф.Ќ.(43), С.М.(57), Ѓ.А.(21), Р.В.(30), Е.В.(29), И.В.(52), сите од Прилеп.

 

Инаку според наши информации деновиве се очекува да има и нови апсења на дрвокрадци кои биле дел од толпата кои со камења, дрва и други цврсти предмети ги нападнаа полициските службениции, при што двајца од полицајците завршија со тешки телесни повреди на клиниките во Скопје и Велес. Неофицијално толпата била составена од 20 до 30 мина.

 

 

 

 

 

Не е дозволено преземање на оваа содржина или на делови од неа, што се однесува на текст фотографија видео без дозвола од редакцијата на ИНФО КОМПАС.

Можеби ќе ве интересира

Следете не на facebook

 

Вашата поддршка многу ни значи