Дезинфекција во училиштата во Крушево

 

КОЊИЧКИ КЛУБ МУСИЦА – КРУШЕВО 078-377-315


 

Пред почетокот на учебната година општина Крушево врши дезинфекција во сите училишта на територија на општина Крушево.
„Вршиме дезинфекција во ОУ „Никола Карев“, подрачните училишта, средното училиште „Наум Наумовски Борче“ и ОУ „Св. Кирил и Методиј“ во с. Бучин за да обезбедиме безбедна средина за учење. Продолжуваме да работиме на оспособување на здрава и функционална средина за учениците да можат да продолжат непречено со своето образование“, изјави градоначалникот на општина Крушево Томе Христоски.

 

 

 

 

 

Не е дозволено преземање на оваа содржина или на делови од неа, што се однесува на текст фотографија видео без дозвола од редакцијата на ИНФО КОМПАС.

Можеби ќе ве интересира

Следете не на facebook

 

Вашата поддршка многу ни значи