Споменикот на Александар Македонски во Прилеп со нова табла дека тој припаѓа на античката хеленска историја

Share on facebook
Facebook
Share on twitter
Twitter
Share on email
Email
Share on print
Print
КОЊИЧКИ КЛУБ МУСИЦА – КРУШЕВО 078-377-315

 

Пред споменикот на Александар Македонски во Прилеп денеска е поставена нова поголема табла на која пишува : „Во чест на Александар Велики историска фиигура која припаѓа на античката хеленска историја и цивилизација и на светското културно  и историско наследство“.

 

Претходно истово беше напишано на постаментот од споменикот на помала табла која беше искршена.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Не е дозволено преземање на оваа содржина или на делови од неа, што се однесува на текст фотографија видео без дозвола од редакцијата на ИНФО КОМПАС.

Можеби ќе ве интересира

Следете не на facebook

 

Вашата поддршка многу ни значи