И денеска 20 нови случаи на Ковид 19 во Прилеп – ситуацијата станува алармантна

Share on facebook
Facebook
Share on twitter
Twitter
Share on email
Email
Share on print
Print

 

КОЊИЧКИ КЛУБ МУСИЦА – КРУШЕВО 078-377-315


 

Од Центарот за јавно здравје информираат дека денеска во општина Прилеп има 20 случаи на заболени од коронавирус, а 8 лица оздравеле од заразната болест.

 

 

Бројот на активни случаи со КОВИД-19 изнесува 149. Од нив, 121 лице се наоѓа на домашно, а 28 на болничко лекување. Инфективното одделение е веќе преполно. Недостасува и персонал и лекари и медицински сестри.

 

 

Вкупниот број на заболени од вирусот од почетокот на пандемијата изнесува 793.

 

 

 

 

 

 

 

 

Не е дозволено преземање на оваа содржина или на делови од неа, што се однесува на текст фотографија видео без дозвола од редакцијата на ИНФО КОМПАС.

Можеби ќе ве интересира

Следете не на facebook

 

Вашата поддршка многу ни значи