26 новозаразени од корона во Прилеп – едно лице почина во болнички услови

Share on facebook
Facebook
Share on twitter
Twitter
Share on email
Email
Share on print
Print

 

КОЊИЧКИ КЛУБ МУСИЦА – КРУШЕВО 078-377-315


 

Информација за состојбата со коронавирусот во општина Прилеп за денеска, четврток,15-ти октомври:

 

  • Од Центарот за јавно здравје информираат дека денеска во општина Прилеп има 26 нови случаи на коронавирус, 14 лица оздравеле од заразната болест, а едно лице на 72 годишна возраст починало во болнички услови;

 

  • Бројот на активни случаи изнесува 191, од кои 155 се наоѓаат на домашно, а 36 на болничко лекување;

 

  • Во домашна изолација и самоизолација се наоѓат 420 лица;

 

  • Вкупниот број на заразени од Ковид-19 од почетокот на пандемијата изнесува 864.

 

 

 

 

 

 

 

 

Не е дозволено преземање на оваа содржина или на делови од неа, што се однесува на текст фотографија видео без дозвола од редакцијата на ИНФО КОМПАС.

Можеби ќе ве интересира

Следете не на facebook

 

Вашата поддршка многу ни значи