Центарот за безбедносни истражувања со трибина – „Дискусија за европските безбедносни предизвици и закани“

 

КОЊИЧКИ КЛУБ МУСИЦА – КРУШЕВО 078-377-315


Center for security research/Центар за безбедносни истражувања организираше настан на тема „Дискусија за европските безбедносни предизвици и закани“.

 

На настанот свои излагања имаа Извршниот Директор на ЦБИ, доц. д-р Aleksandar Nacev, кој се осврна на асиметричните методи на влијание во изборниот процес и г-дин Раби В. Седрак, специјален советник за антитероризам во ЦБИ, кој зборуваше за терористичките закани, стратегии и тактики преку анализа на научени лекции од Блискиот Исток.

 

На настанот присуствува голем број на претставници на странски мисии и меѓународни организации, колеги истражувачи од сродни организации од Блискиот Исток и домашни безбедносни експерти и практичари.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Не е дозволено преземање на оваа содржина или на делови од неа, што се однесува на текст, фотографија и видео, без дозвола од редакцијата на ИНФО КОМПАС.