Наставничка позитивна на Ковид 19 во ООУ „Кирил и Методиј“ во с. Канатларци – во самоизлација 8 ученици и 3-јца наставници

Share on facebook
Facebook
Share on twitter
Twitter
Share on email
Email
Share on print
Print

 

КОЊИЧКИ КЛУБ МУСИЦА – КРУШЕВО 078-377-315


Во Општина Прилеп денеска повторно имаме нов случај на Ковид 19 во училиштата.  Една наставничка е позитивна во ООУ „Свети Кирил и Методиј“ во селото Канатларци и поради контакт со неа во самоизолација се ставени 8 ученици од 5 и 6 одделение и тројца наставици од подрачното училиште во село Подмол.

 

За прв пат корона вирусот се појави во прилепските училишта во четвртокот кога беше потврден случај на наставничка инфицирана со Ковид 19 која предавала во второ одделение во основното училиште „Климент Охридски“. Сите 20 деца од класот каде предавала се ставени во самоизолација.

 

 

 

 

 

 

 

 

Не е дозволено преземање на оваа содржина или на делови од неа, што се однесува на текст фотографија видео без дозвола од редакцијата на ИНФО КОМПАС.

Можеби ќе ве интересира

Следете не на facebook

 

Вашата поддршка многу ни значи