Денеска во Прилеп 4 нови случаи на коронавирус -215 активни случаи

Share on facebook
Facebook
Share on twitter
Twitter
Share on email
Email
Share on print
Print

 

КОЊИЧКИ КЛУБ МУСИЦА – КРУШЕВО 078-377-315


Од Центарот за јавно здравје информираат дека денеска во општина Прилеп има 4 нови случаи на коронавирус, а 15 лица оздравеле од заразната болест.

 

Бројот на активни случаи изнесува 215, од кои 180 се наоѓаат на домашно, а 35 на болничко лекување.

 

Во домашна изолација и самоизолација се наоѓат 626 лица.

 

Вкупниот број на заразени од Ковид-19 од почетокот на пандемијата изнесува 935.

 

 

 

 

 

 

 

Не е дозволено преземање на оваа содржина или на делови од неа, што се однесува на текст фотографија видео без дозвола од редакцијата на ИНФО КОМПАС.

Можеби ќе ве интересира

Следете не на facebook

 

Вашата поддршка многу ни значи