Жител на с. Лопатица при ископ пронашол граната од Прва светска војна

Share on facebook
Facebook
Share on twitter
Twitter
Share on email
Email
Share on print
Print

 

КОЊИЧКИ КЛУБ МУСИЦА – КРУШЕВО 078-377-315


На 19.10.2020 во СВР Битола, Д.П. од с.Лопатица пријавил дека при вршење ископ во парцела во с.Лопатица, пронашол стара неексплодирана граната од Првата светска војна. Од страна на Дирекција за заштита и спасување гранатата била безбедно  подигната за понатамошна постапка.

 

 

 

 

 

 

 

Не е дозволено преземање на оваа содржина или на делови од неа, што се однесува на текст фотографија видео без дозвола од редакцијата на ИНФО КОМПАС.

Можеби ќе ве интересира

Следете не на facebook

 

Вашата поддршка многу ни значи