Изгоре објектот на ЈПДП што го користеше „Македонија Пат“ на Плетвар

Share on facebook
Facebook
Share on twitter
Twitter
Share on email
Email
Share on print
Print
КОЊИЧКИ КЛУБ МУСИЦА – КРУШЕВО 078-377-315


Утринава околу 2 часот во ТППЕ Прилеп од случаен минувач било пријавено дека гори објектот на ЈПДП што го користеше „Македонија Пат“ на преминот Плетвар. Овој објект служеше како зимски пункт од каде „Македонија Пат“ го опслужуваше патот Прилеп-Градско во зимските месеци. Од ТППЕ Прилеп истакна дека интервернирале со 4 возила и 8 пожарникари. Истрагата треба да покаже дали пожарот е намерно подметнат или не.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Не е дозволено преземање на оваа содржина или на делови од неа, што се однесува на текст фотографија видео без дозвола од редакцијата на ИНФО КОМПАС.

Можеби ќе ве интересира

Следете не на facebook

 

Вашата поддршка многу ни значи