Даре Цветаноски нов В.Д директор на ЈКП „Комуналец“ – Прилеп

Share on facebook
Facebook
Share on twitter
Twitter
Share on email
Email
Share on print
Print
КОЊИЧКИ КЛУБ МУСИЦА – КРУШЕВО 078-377-315


Од ЈКП „Комуналец“ Прилеп информираат дека од денес за нов В.Д директор на ова јавно претпријатие е поставен Даре Цветаноски, досегашен раководител на Секторот за ЈПП, паркови и зеленило.

 

„Цветаноски, по вокација е инженер по хортикултура, а својот работен век го поминува во ,,Комуналец,, , доследен на заложбата за чист, уреден и зелен Прилеп. Оваа мисија ја продолжува и понатаму, овој пат, како прв човек на ЈКП,, Комуналец,, – Прилеп“, велат од ЈКП „Комуналец“ Прилеп.

 

 

 

 

 

 

 

 

Не е дозволено преземање на оваа содржина или на делови од неа, што се однесува на текст фотографија видео без дозвола од редакцијата на ИНФО КОМПАС.

Можеби ќе ве интересира

Следете не на facebook

 

Вашата поддршка многу ни значи