„Магазин“ – ново дневно шоу на Сител телевизија

Share on facebook
Facebook
Share on twitter
Twitter
Share on email
Email
Share on print
Print

 

КОЊИЧКИ КЛУБ МУСИЦА – КРУШЕВО 078-377-315


 

Наскоро на Сител започнува забавното шоу „Магазин“. Водителките Јана Серафимова и Јелена Богојевиќ ќе ве одведат во светот на познатите, но и не толку познатите.

 

Од прва рака ќе видите како живеат славните, што е она што најмногу ги плаши, а на што најчесто се радуваат.

 

Ќе стиснат заби и ќе одговараат на прашања што до сега никој не им ги поставил.

 

Ќе си ја отворат душата и искрено ќе говорат за нивните неуспеси и грешки. Кога се засрамиле, а на што се смееле до солзи.

 

 

Во Магазин Сања Димитровска и Александар Динев ќе разговараат со медицински лица, кои ќе не посоветуваат како до подобро здравје, животен стил, но и кои се здравите навики кои треба да ни станат пракса.

 

Интересни животни приказни од цела Македонија, анкети и игри со граѓаните на улица, незгодни прашања и забавни одговори поткрепени со пригодни награди, но и директни јавувања во студио.

 

50 минути возбуда,совети, забава и смеа. Плус забавни игри и прашања од фановите за гостите во студиото.

 

Се за емисијата можете да најдете FB на https://www.facebook.com/magazinsiteltv

 

Или ако сакате да ни предложите нешто или да не прашете пишете ни на email magazin@sitel.com.mk

 

Отворено, искрено и без предрасуди – Магазин секој работен ден на Сител Телевизија во 10.00 часот.

 

 

 

 

 

 

 

Не е дозволено преземање на оваа содржина или на делови од неа, што се однесува на текст фотографија видео без дозвола од редакцијата на ИНФО КОМПАС.

Можеби ќе ве интересира

Следете не на facebook

 

Вашата поддршка многу ни значи