Рекордни 53 случаи на заболени од ковид-19 во Прилеп

 

КОЊИЧКИ КЛУБ МУСИЦА – КРУШЕВО 078-377-315


 

Информација за состојбата со коронавирусот во општина Прилеп за денеска, четврток, 29-ти октомври:

 

  • Од Центарот за јавно здравје информираат дека денеска во општина Прилеп има 53 нови случаи на коронавирус, а 15 лица оздравеле од заразната болест;

 

  • Бројот на активни случаи изнесува 389, од кои 336 се наоѓаат на домашно, а 53 на болничко лекување;

 

  • Во домашна изолација и самоизолација се наоѓат 680 лица;

 

  • Вкупниот број на заразени од Ковид-19 од почетокот на пандемијата изнесува 1225.

 

 

 

 

 

 

 

Не е дозволено преземање на оваа содржина или на делови од неа, што се однесува на текст, фотографија и видео, без дозвола од редакцијата на ИНФО КОМПАС.