Спасовски хоспитализиран на Инфективна поради висока температура

Share on facebook
Facebook
Share on twitter
Twitter
Share on email
Email
Share on print
Print

 

КОЊИЧКИ КЛУБ МУСИЦА – КРУШЕВО 078-377-315


Министерот за внатрешни работи Оливер Спасовски синоќа бил хоспитализиран на Инфективната клиника поради покачена телесна температура.

 

Ова денеска го потврди министерот за здравство Венко Филипче, кој истакна дека здравствената состојба на Спасовски е стабилна, тој има покачена температура, но нема сериозни проблеми.

 

За потсетување, министерот во понеделникот доцна навечер на својот фејсбук профил објави дека е позитивен на коронавирус.

 

 

 

 

 

 

 

Не е дозволено преземање на оваа содржина или на делови од неа, што се однесува на текст фотографија видео без дозвола од редакцијата на ИНФО КОМПАС.

Можеби ќе ве интересира

Следете не на facebook

 

Вашата поддршка многу ни значи