879 казни за неносење заштитна маска во изминатото деноноќие

Share on facebook
Facebook
Share on twitter
Twitter
Share on email
Email
Share on print
Print

 

КОЊИЧКИ КЛУБ МУСИЦА – КРУШЕВО 078-377-315


 

Во текот на изминатото деноноќие на територијата на целата држава регистрирани се 879 прекршувања на мерката за носење лична заштита на лице, соопшти МВР.

 

Од  Министерството за внатрешни работи апелираат до граѓаните да ги почитуваат мерките и протоколите донесени од Владата со цел справување со ковид-19.

 

Од денеска, пак, маските за должителни насекаде, и во отворен и во затворен простор. Казната за неносење маска е 20 евра.

 

 

 

 

 

 

 

Не е дозволено преземање на оваа содржина или на делови од неа, што се однесува на текст фотографија видео без дозвола од редакцијата на ИНФО КОМПАС.

Можеби ќе ве интересира

Следете не на facebook

 

Вашата поддршка многу ни значи