Две починати лица и 64 нови случаи на ковид-19 во Прилеп – ситуацијата полека излегува од контрола

Share on facebook
Facebook
Share on twitter
Twitter
Share on email
Email
Share on print
Print

 

КОЊИЧКИ КЛУБ МУСИЦА – КРУШЕВО 078-377-315


 

Информација за состојбата со коронавирусот во општина Прилеп за денеска, петок, 30-ти октомври:

 

  • Од Центарот за јавно здравје информираат дека денеска во општина Прилеп има 64 нови случаи на коронавирус, а 17 лица оздравеле од заразната болест;

 

  • Од последици на коронавирусот, починаа две лица на 73 и 78-годишна возраст;

 

  • Бројот на активни случаи изнесува 434, од кои 380 се наоѓаат на домашно, а 54 на болничко лекување;

 

  • Во домашна изолација и самоизолација се наоѓат 724 лица;

 

  • Вкупниот број на заразени од Ковид-19 од почетокот на пандемијата изнесува 1291.

 

  • Од почетокот на пандемијата до денеска, од коронавирусот починале 57 лица.

 

 

 

 

 

 

 

Не е дозволено преземање на оваа содржина или на делови од неа, што се однесува на текст фотографија видео без дозвола од редакцијата на ИНФО КОМПАС.

Можеби ќе ве интересира

Следете не на facebook

 

Вашата поддршка многу ни значи