928 казни за неносење заштитна маска за лице во последните 24 часа

Share on facebook
Facebook
Share on twitter
Twitter
Share on email
Email
Share on print
Print

 

КОЊИЧКИ КЛУБ МУСИЦА – КРУШЕВО 078-377-315


Во текот на изминатото деноноќие, по однос на мерката за носење заштитна маска како превенција од коронавирусот, на територијата на Македонија се регистрирани 928 прекршоци, информираше претпладнево Министерството за внатрешни работи.

 

Министерството и денеска апелира до граѓаните да ги почитуваат мерките и протоколите донесени од Владата, со цел справување со Ковид-19.

 

 

 

 

 

 

 

Не е дозволено преземање на оваа содржина или на делови од неа, што се однесува на текст фотографија видео без дозвола од редакцијата на ИНФО КОМПАС.

Можеби ќе ве интересира

Следете не на facebook

 

Вашата поддршка многу ни значи