Стручно и посветено за безбедноста во сообраќајот – Авто Контрол, овластена техничка служба единствена во Прилеп

Менаџерскиот тим од компанијата, на чело се сопружниците Љупчо и Даниела Перканоски ја носат одговорноста на екипата од 28 вработени

Read more

ВИДЕО – Пари за Еурокомпозит не се предвидени ни во 2021, екс вработените најавуваат протести и тужба против државата

Поранешните вработени во припепски Еурокомпозит денеска го блокираа патот Прилеп-Скопје поради тоа што од Владата им било соопштено дека за

Read more

Жител на Големо Коњари со возилото излетал од регионалниот пат Прилеп-Крушево

На 29.11.2020 во 01.10 часот на регионалниот пат Прилеп-Крушево, Х.К.(22) од с.Големо Коњари, прилепско, управувајќи патничко возило „фолксваген пасат“ со

Read more

ВИДЕО – Филипче: Прилеп нема да добие карантин, ниту ќе се воведат дополнителни рестриктивни мерки

Прилеп нема да добие карантин, ниту пак во градот ќе се воведат дополнителни рестриктивни мерки како што бараше општината. Министерот

Read more

ВИДЕО – Протест во Прилеп : Доста е со распродажба на македонскиот идентитет, јазик, историја и култура

Како и во други 7 градови во Македонија, така и во Прилеп опозиицијата организираше протест под мотото „Оставка на Заев,

Read more