Горивата поевтинуваат на полноќ

Facebook
Twitter
Email
Print

 

 

Регулаторната комисија за енергетика ги објави новите, намалени цени на горивата кои ќе важат од полноќ.

 

Цените на ЕУРОСУПЕР-95 и ЕУРОСУПЕР-98 се намалуваат по половина денар, па еден литар од овие горива ќе чини 58, односно 60 денари.

 

Цената на ЕУРОДИЗЕЛ горивото се намалува за еден денар, па литар дизел ќе чини 49,50 денари.

 

За околу еден денар се намалуваат и цените на екстра лесното масло за домаќинство и на мазутот.

 

 

 

 

 

 

 

Не е дозволено преземање на оваа содржина или на делови од неа, што се однесува на текст фотографија видео без дозвола од редакцијата на ИНФО КОМПАС.

Можеби ќе ве интересира

Следете не на facebook

 

Вашата поддршка многу ни значи