Армијата ќе помага во обезбедувањето на болниците

Share on facebook
Facebook
Share on twitter
Twitter
Share on email
Email
Share on print
Print

 

 

Владата  го прифати предлогот на министерството за здравство за ангажирање на припадниците на армијата во обезбедувањето на болниците како дополнителна помош на припадниците на МВР.

 

За оваа одлука ќе се бара согласност од претседателот на државата и врховен командант на вооружените сили Стево Пендаровски кој на  минатонеделната седница на националниот совет за безбедност, изрази подготвеност да ја стави на располагање армијата.

 

 

 

 

 

 

 

Не е дозволено преземање на оваа содржина или на делови од неа, што се однесува на текст фотографија видео без дозвола од редакцијата на ИНФО КОМПАС.

Можеби ќе ве интересира

Липо ласер и спа капсула за прв пат во Прилеп

Play Video

Следете не на facebook

 

Вашата поддршка многу ни значи