Уапсен прилепчанец за издржување затворска казна

 

 

Прилепчанец утринава уапсен и спорведен во затвор за издржување на казна затвор од една госина.

„Утринава во 08.45 часот, полициски службеници од Надворешната канцеларија за криминалистички работи Прилеп – ОВР Прилеп, врз основа на судска наредба,  во Прилеп го привеле С.М.(54) од Прилеп за издржување казна затвор од една година за сторено кривично дело „насилство“ по член 386 од кривичниот законик“ соопштувата од полиција.

С.М. бил спроведен во Казнено-поправната установа Прилеп.

 

 

 

 

 

 

Не е дозволено преземање на оваа содржина или на делови од неа, што се однесува на текст фотографија видео без дозвола од редакцијата на ИНФО КОМПАС.

Можеби ќе ве интересира

Следете не на facebook

 

Вашата поддршка многу ни значи