ВИДЕО – Историскиот пласман на Македонија на ЕП преку видеото на прилепчанецот Мартин Пресилски

Прилепчанецот Мартин Пресилски кој веќе 10 години се занимава со монтажа и кој има учествувано на повеќе филмски фестивали за монтажа направи видео за историската победа на Македонија над Грузија.

 

 

 

 

 

Не е дозволено преземање на оваа содржина или на делови од неа, што се однесува на текст фотографија видео без дозвола од редакцијата на ИНФО КОМПАС.

Можеби ќе ве интересира

Play Video

Следете не на facebook

 

Вашата поддршка многу ни значи