Четворица повредени во судир на возило и камион на патот Прилеп – Македонски Брод

 

 

Вчера во 17.45 часот на регионалниот пат 1303 Прилеп-Македонски Брод, се случила сообраќајна незгода помеѓу возило „ауди“ управувано од Ќ.Х.(50) од Кичево и товарно моторно возило „ман“ управувано од С.Ј.(63) од с.Долно Оризари,Битолско.

 

„Во незгодата со тешки телесни повреди се здобил Ќ.Х., а со повреди се здобиле сопатниците во патничкото моторно возило, Ј.Х.(47) од с.Брждани,Кичевско, С.И.(47) од с.Гарани,Кичевско и 16-годишно момче од Кичево на кои им била укажана лекарска помош во Градската болница Прилеп. За незгодата бил известен јавен обвинител, а увид на местото на настанот извршила екипа од Полициска станица Прилеп“, соопшти МВР.

 

 

 

 

 

 

 

Не е дозволено преземање на оваа содржина или на делови од неа, што се однесува на текст фотографија видео без дозвола од редакцијата на ИНФО КОМПАС.

Можеби ќе ве интересира

Следете не на facebook

 

Вашата поддршка многу ни значи