568 казни за неносење на лична заштитна маска во последното деноноќие

Facebook
Twitter
Email
Print

 

 

Вкупно 568 прекршувања на мерката за носење лична заштита на лице се регистрирани во текот на изминатото деноноќие на територијата на Македонија, информира МВР.

 

Министерството за внатрешни работи, исто така апелира до граѓаните да ги почитуваат мерките и протоколите донесени од Владата со цел справување со ковид-19.

 

 

 

 

 

 

Не е дозволено преземање на оваа содржина или на делови од неа, што се однесува на текст фотографија видео без дозвола од редакцијата на ИНФО КОМПАС.

Можеби ќе ве интересира

Следете не на facebook

 

Вашата поддршка многу ни значи