„Пуцко Петрол“ го доби тендерот за снабдување на масло за греење на прилепскиот затвор

Казнено поправниот дом Прилеп по распишаниот тендер на екстра лесно масло за домаќинство – 1 (ЕЛ-1) склучи договор со друштвото за производство, трговија и услуги „Пуцко Петрол“ увоз-извоз ДООЕЛ од с. Пласница.

 

Вредноста на склучениот договор со вклучен ДДВ е 3.068.000 денари или околу 50.000 евра

 

Извор: Емагазин.мк

 

 

 

 

 

Не е дозволено преземање на оваа содржина или на делови од неа, што се однесува на текст фотографија видео без дозвола од редакцијата на ИНФО КОМПАС.

Можеби ќе ве интересира

Следете не на facebook

 

Вашата поддршка многу ни значи