СПМ : Полициските службеници во Кривогаштани смрзнуваат, нема набавено дрва

Share on facebook
Facebook
Share on twitter
Twitter
Share on email
Email
Share on print
Print

Синдикатот на Полиција во Македонија – СПМ со реакција до Министерството за внатрешни работи:

 

„Во Полициско одделение Кривогаштани, ОВР Прилеп се уште немате обезбедено дрва за греење. Полициските службеници таму секојдневно СМРЗНУВААТ. Ќе им набавите дрва ВЕДНАШ или повторно да Ве дознае јавноста колку е “задоволна полицијата”. Имате рок до утре, порачаа тие.

 

?️ Министерство за внатрешни работи

?Во Полициско одделение Кривогаштани, ОВР Прилеп сеуште немате обезбедено дрва…

Posted by Синдикат на Полиција во Македонија – СПМ on Среда, 18 ноември 2020

Не е дозволено преземање на оваа содржина или на делови од неа, што се однесува на текст фотографија видео без дозвола од редакцијата на ИНФО КОМПАС.

Можеби ќе ве интересира

Липо ласер и спа капсула за прв пат во Прилеп

Play Video

Следете не на facebook

 

Вашата поддршка многу ни значи