ФОТО ВЕСТ – Магијата на Пелистер со првиот снег за годинава

Вчерашното студено време, придонесе на дел од планините низ Македонија да се појави и слаб снег. Ова е сликата од нашиот убавец – Пелистер.

Фото : Владимир Јованоски

 

 

 

 

 

 

 

Не е дозволено преземање на оваа содржина или на делови од неа, што се однесува на текст, фотографија и видео, без дозвола од редакцијата на ИНФО КОМПАС.