ВИДЕО – Станкоски: Денеска тутунот се предава, наредниот ден кооперантите ги имаат парите

Финансиските средства се обезбедени, исплатата ќе биде исто како и минатите години. Денеска тутунот се предава, наредниот ден кооперантите ги имаат средствата на своите сметки. Рече на денешното започнување на откупот на тутун во Тутунскиот Комбинат, генералниот извршен директор на оваа компанија, Кире Станкоски.

 

 

„Имаме вкупно 21 откупен пункт, со 31 вага, наредниве денови ќе ги отвориме нашите ваги и пунктови по населените места. На нашите кооперанти и на сите тутунопроизводители им посакувам добро здравје пред се, бидејќи знаеме сите во какво време живееме, пандемијата е насекаде и на глобално ниво, да ги почитуваат здравствените препораки. Нашето останува да извршиме реална проценка и сопствениот труд да им го наградиме онака како што треба“, кажа Станкоски.

 

 

 

 

 

 

Не е дозволено преземање на оваа содржина или на делови од неа, што се однесува на текст фотографија видео без дозвола од редакцијата на ИНФО КОМПАС.

Можеби ќе ве интересира

Play Video

Следете не на facebook

 

Вашата поддршка многу ни значи