Пијан Русин возел камион со 2,44 промили алкохол на патот Прилеп-Кавадарци

Share on facebook
Facebook
Share on twitter
Twitter
Share on email
Email
Share on print
Print

Вечерва, околу 17.45 часот, полициски службеници од мобилната сообраќајна единица на МВР, на патот Прилеп – Кавадарци го приведоа Е. В. Б (49) од Русија, кој управувал товарно моторно возило „волво“ со руски регистарски таблички под дејство на алкохол. Приведениот по брза постапка ќе биде изведен пред надлежен судија, соопшти полицијата.

 

 

 

 

 

Не е дозволено преземање на оваа содржина или на делови од неа, што се однесува на текст фотографија видео без дозвола од редакцијата на ИНФО КОМПАС.

Можеби ќе ве интересира

Следете не на facebook

 

Вашата поддршка многу ни значи