Скијачките центри може да работат според соодветни протоколи

Facebook
Twitter
Email
Print

 

 

Владата го прифати мислењето на Комисијата за заразни болести дека скијачките центри може да работат според соодветен протокол, со оглед на тоа што во скијачките центри во Македонија нема затворени гондоли на жичниците.

 

Според протокол ќе работат редарските служби пред билетарите и ски лифтовите, задолжително е физичко растојание од 1,5 – 2 метра и пред билетарите, жичниците и скилифтовите, ограничување на работата има и на угостителските објекти на терените исклучиво на отворен простор и со шалтерска продажба со прибор за еднократна употреба.

 

 

 

 

 

 

Не е дозволено преземање на оваа содржина или на делови од неа, што се однесува на текст фотографија видео без дозвола од редакцијата на ИНФО КОМПАС.

Можеби ќе ве интересира

Следете не на facebook

 

Вашата поддршка многу ни значи