Претставата „Каменот“ во петок во „Војдан Чернодрински“

Share on facebook
Facebook
Share on twitter
Twitter
Share on email
Email
Share on print
Print

 

„НУЦК„Марко Цепенков“ – Прилеп ја најавува претставата „Каменот“ на театарот „Војдан Чернодрински“

 

Изведбата на „Каменот“, во режија на Кристина Димитрова ќе биде во Петок, 4.12.2020 година во 18.00 часот.

 

Резервации на влезници може да се направат на телефонскиот број на 076 442 378. Истите ќе бидат ограничени, со цел почитување на ковид мерките.

 

 

 

 

 

 

 

Не е дозволено преземање на оваа содржина или на делови од неа, што се однесува на текст фотографија видео без дозвола од редакцијата на ИНФО КОМПАС.

Можеби ќе ве интересира

Следете не на facebook

 

Вашата поддршка многу ни значи