РК Прилеп го победи Работнички и остана во игра за пласман во плеjофот

Share on facebook
Facebook
Share on twitter
Twitter
Share on email
Email
Share on print
Print

Ракометарите на Прилеп запишаа победа против Работнички со 27-24, со овој триумф останаа во игра во трката за третото место кое значи пласман во плејофот.

 

Во составот на Прилеп се истакнаа Чантурија со осум и Шокоски со шест гола,  кај Работнички двајца играчи запишаа по шест гола,  Атанасовски и Ончев беа најдобри поединци.

 

Прилеп по денешната победа има 10 бода и во моентов е на петтото место, колку што има и четвртопласираниот Тиквеш. Еурофарм Пелистер со 12 бода е трет, додека Работнички со 9 бода  е на шестото место.

 

 

 

 

 

 

Не е дозволено преземање на оваа содржина или на делови од неа, што се однесува на текст фотографија видео без дозвола од редакцијата на ИНФО КОМПАС.

Можеби ќе ве интересира

Следете не на facebook

 

Вашата поддршка многу ни значи