Прилепчанец излетал со возилото од патот Прилеп – Кавадарци, кај каменоломот

На 04.12.2020 во 17.30 било пријавено дека на патот Прилеп – Кавадарци, кај каменоломот, патничко возило „форд фиеста“, со прилепски регистарски ознаки, управувано од М.С. (36) од Прилеп, излетало од патот. Во незгодата сопатникот од возилото Х.С.(38) од Прилеп се здобил со тешки телесни повреди, констатирани во Градската болница Прилеп. Извршен бил увид на местото на незгодата од увидна екипа од Полициската станица Прилеп.

 

 

 

 

 

 

Не е дозволено преземање на оваа содржина или на делови од неа, што се однесува на текст фотографија видео без дозвола од редакцијата на ИНФО КОМПАС.

Можеби ќе ве интересира

Play Video

Следете не на facebook

 

Вашата поддршка многу ни значи