Прилепчанец го загуби животот во сообраќајка кај клучка „Лагово“

Share on facebook
Facebook
Share on twitter
Twitter
Share on email
Email
Share on print
Print

 

 

Едно лице починало вчера во сообраќајна незгода на патот Прилеп-Битола, соопшти МВР.

 

„Вчера во 11:15 часот било пријавено дека на патот Прилеп-Битола, пред клучка „Лагово”, патничко возило „фиат браво”, со прилепски регистарски ознаки, управувано од С.П.(52) од Прилеп, излетало од патот. На местото на незгодата починал возачот. Лекар од Итната медицинска помош констатирал смрт“, информираат од МВР.

 

Бил извршен увид од увидна екипа од Полициската станица – Прилеп и Јавен обвинител, по чија наредба телото на починатиот било предадено за обдукција.

 

 

 

 

 

 

 

Не е дозволено преземање на оваа содржина или на делови од неа, што се однесува на текст фотографија видео без дозвола од редакцијата на ИНФО КОМПАС.

Можеби ќе ве интересира

Следете не на facebook

 

Вашата поддршка многу ни значи