Министерот за земјоделство утре на средба со тутунарите од Прилеп

Share on facebook
Facebook
Share on twitter
Twitter
Share on email
Email
Share on print
Print

Утре во Прилеп, Министерот за земјодество, шумарство и водостопанство, Арјанит Хоџа, ќе оствари средба со Иницијативниот одбор на незадоволните тутунари.

 

Од кабинетот на Министерот јавија дека средбата ќе се оддржи во 12 часот во зградата на општина Прилеп.

 

Средбата доаѓа откако тутунарите во Прилеп протестираат веќе 2 дена и се жалат дека откупната цена на килограм тутун се движи од 100 до 120 денари за килограм.

 

 

 

 

 

 

Не е дозволено преземање на оваа содржина или на делови од неа, што се однесува на текст фотографија видео без дозвола од редакцијата на ИНФО КОМПАС.

Можеби ќе ве интересира

Следете не на facebook

 

Вашата поддршка многу ни значи