Поевтинуваат бензините

Facebook
Twitter
Email
Print

 

Бензините поевтинуваат од полноќ, соопшти Регулаторната комисија за енергетика.

 

Малопродажната цена на бензинот „евросупер БС-98“ се намалува 1,5 денар и ќе се продава по цена од 61,00 ден/литар, а малопродажната цена на бензинот „евросупер БС-95“ се намалува 1 денар и ќе изнесува 59,50 ден/лит.

 

Цените на дизелот и на екстра-лесното масло за домаќинство (ЕЛ-1) не се менуваат и остануваат 53,00 ден/лит.

 

Со одлуката на РКЕ за 0,133 денари за килограм се намалува и малопродажната цена на Мазутот М-1 НС и ќе изнесува 28,368 денари.

 

 

 

 

 

 

 

Не е дозволено преземање на оваа содржина или на делови од неа, што се однесува на текст фотографија видео без дозвола од редакцијата на ИНФО КОМПАС.

Можеби ќе ве интересира

Следете не на facebook

 

Вашата поддршка многу ни значи