Kaзнети 561 лице кои не носеле маска преку устата и носот

Share on facebook
Facebook
Share on twitter
Twitter
Share on email
Email
Share on print
Print

 

 

Министерството за внатрешни работи информира дека во текот на изминатото деноноќие низ земјава се казнети 561 лице кои немале заштитна маска ставена преку устата и носот.

 

Министерството соопштува дека станува збор за казнети лица поради непочитување на здравствените мерки и протоколи за заштита на населението од ширење на заразната болест предизвикана од коронавирусот.

 

Воедно, МВР апелира да се почитуваат сите здравствени протоколи како и мерките донесени од Владата.

 

 

 

 

 

 

 

Не е дозволено преземање на оваа содржина или на делови од неа, што се однесува на текст фотографија видео без дозвола од редакцијата на ИНФО КОМПАС.

Можеби ќе ве интересира

Следете не на facebook

 

Вашата поддршка многу ни значи