Изгубена е Весна Николоска од Прилеп, се бараат доброволци за потрага, вклучена и Спасителната служба „Златоврв“

Share on facebook
Facebook
Share on twitter
Twitter
Share on email
Email
Share on print
Print

Изгубено е женско лице,на 50 годишна возраст (Весна Николоска, сопственик на слаткарницата Дизниленд Трејд-Прилеп). Жената го напуштила својот дом синоќа околу 23 часот, и оттогаш и се губи трагот. Носи светли долни тренерки и вентијага сива црна ило некоја темна боја !!!

 

Последно е видена, на патот кон Вештачкото езеро, во близина на Касарните.

 

Контакт доколку некој ја види:

 

075480598

076473193

070565330

 

Во моментов се бараат доброволци за нејзина потрага, а вклучена и Спасителната служба „Златоврв“.

 

„Нашиот камп во моментов е кај новиот објект кој го гради МВР кај касарните. Потребни се доброволци за потрага. Досега се пријавија 40-тина лица кои веќе се на терен и го бараат исчезнатото лице. Доколку некој сака да се вклучи во потрагата нека ме контрактира на телефонот 078-520-792“, вели Дарко Неданоски, раководител на Спасителна служба „Златоврв“.

 

 

 

 

 

 

 

Не е дозволено преземање на оваа содржина или на делови од неа, што се однесува на текст фотографија видео без дозвола од редакцијата на ИНФО КОМПАС.

Можеби ќе ве интересира

Следете не на facebook

 

Вашата поддршка многу ни значи