Поделени пакетчиња на децата од дневниот центар за деца и младинци со посебни потреби

Share on facebook
Facebook
Share on twitter
Twitter
Share on email
Email
Share on print
Print

 

 

Градоначалникот на општина Крушево Томе Христоски традиционално подели пакетчиња на децата од дневниот центар со посебни потреби. Се поделија пакетчиња на само неколку деца заради избегнување на групирање, додека на сите деца во згрижувачки семејства пакетчињата ќе им бидат поделени преку Центарот за социјални работи во Крушево.
„Сите сме еднакви и ќе продолжиме да работиме за секој да има еднакви шанси. Ја продолжуваме соработката со центарот за социјални работи и поддршката за згрижувачките семејства. Нека е среќна Новата година.“, изјави градоначалникот на општина Крушево.

 

 

 

 

 

 

 

Не е дозволено преземање на оваа содржина или на делови од неа, што се однесува на текст фотографија видео без дозвола од редакцијата на ИНФО КОМПАС.

Можеби ќе ве интересира

Следете не на facebook

 

Вашата поддршка многу ни значи