Пожар во куќа во Прилеп – изгореле ел. броило и други предмети

Share on facebook
Facebook
Share on twitter
Twitter
Share on email
Email
Share on print
Print

 

 

На 27.12.2020 во 08.20 часот во Одделение за внатрешни работи Прилеп било пријавено дека во куќа во Прилеп, сопственост на Г.С.(43) од Прилеп настанал пожар од кој биле зафатени електрично броило, дел од електрична инсталација  и други предмети.

 

Пожарот е изгаснат од противпожарната единица Прилеп. Извршен е увид на местото на настанот.

 

 

 

 

 

 

 

 

Не е дозволено преземање на оваа содржина или на делови од неа, што се однесува на текст фотографија видео без дозвола од редакцијата на ИНФО КОМПАС.

Можеби ќе ве интересира

Следете не на facebook

 

Вашата поддршка многу ни значи