ВИДЕО – Прилепски планинари ја дочекаа Нова Година на „Козјак“ со огномет и шампањско

Со огномет и шампањско 9 мина прилепски планинари на – 10 целзиусови степени ја дочекаа Нова Година на највиоскиот врв во прилепско „Козјак“ на 1747 мнв.

 

„Идејата  постоеше одамна еве ова година конечно ја реализиравме и се надевам дека истата ќе остане и традиција. Денес на 01.01.2021 во првиот ден од новата година повторно се искачивме на „Козјак“, изјави за Инфо Компас прилепскиот планинар Владимир Јованоски, кој беше дел од овој настан.

 

Погледнете како изгледаше славењето за Нова Година на „Козјак“. Фото и Видео – Владимир Јованоски.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Не е дозволено преземање на оваа содржина или на делови од неа, што се однесува на текст фотографија видео без дозвола од редакцијата на ИНФО КОМПАС.

Можеби ќе ве интересира

Следете не на facebook

 

Вашата поддршка многу ни значи