Прегазен пешак во Прилеп, со тешки повреди завршил на болница

На 31.12.2020 во 16.10 часот било пријавено дека во Прилеп на ул.„Крушевска“, патничко возило „лада нива“, со прилепски регистарски ознаки, управувано од Г.Н.(48) од Прилеп удрило во пешакот Д.К.(48) од Прилеп.

 

„Во незгодата, пешакот се здобил со тешки телесни повреди констатирани во Општата болница Прилеп. Извршен бил увид на местото на незгодата од увидна екипа од Полициската станица Прилеп“, информираат од МВР.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Не е дозволено преземање на оваа содржина или на делови од неа, што се однесува на текст фотографија видео без дозвола од редакцијата на ИНФО КОМПАС.

Можеби ќе ве интересира

Следете не на facebook

 

Вашата поддршка многу ни значи